Späť na všetky články
2. augusta 2023

Veľká personálna zmena v HEINEKEN Slovensko: Novým generálnym riaditeľom sa stal Portugalec Luis Prata

Bratislava, 2. augusta 2023 – Po necelých piatich rokoch sa vo vedení spoločnosti HEINEKEN Slovensko dejú personálne zmeny na najvyššej pozícii. Od 1. júla vystriedal Reného Kruijta na mieste generálneho riaditeľa jeho nástupca z Portugalska, Luis Prata. V jeho kompetencii bude viesť spoločnosť HEINEKEN Slovensko v jej transformácii, posilňovať portfólio značiek a vedúcu pozíciu na trhu, ale aj pokračovať v implementácii stratégie HEINEKEN Evergreen.

Luis Prata prichádza na čelo HEINEKEN Slovensko s bohatými 30-ročnými skúsenosťami z FMCG segmentu. V spoločnosti HEINEKEN pôsobí od roku 2010 a od roku 2019 viedol jamajský pivovar Red Stripe počas obdobia jeho transformácie pričom úspešne realizoval množstvo projektov, ktoré zlepšili celkovú výkonnosť spoločnosti. Jeho práca v oblasti inklúzie a diverzity je uznávaná aj v externom prostredí. Svoje skúsenosti a vášeň pre rozvoj talentov a kultúry organizácie plánuje teraz presunúť na Slovensko.

René Kruijt odchádza zo spoločnosti HEINEKEN po neuveriteľných 38 rokoch

René Kruijt v spoločnosti HEINEKEN pôsobil od roku 1985 a svojimi znalosťami prispel k rozvoju spoločnosti v Holandsku a na viacerých exportných trhoch v Afrike. Na Slovensku pôsobil prvýkrát od roku 2001 ako obchodný riaditeľ, kedy prispel k vybudovaniu siete veľkoobchodných partnerov a profesionálneho tímu pre kľúčových zákazníkov so starostlivosťou o rastúce medzinárodné obchodné

reťazce. Po 3 rokoch na Slovensku, od roku 2004 do 2018, pôsobil v Rwande, Egypte, Suriname a Kongu. Na Slovensko sa opäť vrátil začiatkom roka 2019 odkedy viedol slovenskú pobočku a mimoriadne prispel k posunu v oblasti ľudských zdrojov a bezpečnosti ako aj agendy, ktorá súvisí s budovaním spolupráce v krajinách V3 (Slovensko, Česko, Maďarsko). Úspešne navigoval spoločnosť aj počas krízy v období Covidu, a zároveň budoval pevné základy pre budúcnosť optimalizáciou obchodnej organizácie a podporou digitalizácie vo všetkých oblastiach.

S príchodom Luisa Pratu sa očakáva nový impulz a smerovanie spoločnosti HEINEKEN Slovensko. Jeho bohaté skúsenosti a odbornosť v oblasti pivovarníctva sľubujú vytvorenie nových príležitostí a rastu na slovenskom trhu. Spoločnosť sa teší na novú éru pod vedením talentovaného a skúseného medzinárodného lídra, ktorý prinesie nové perspektívy a bude ďalej stavať na úspechoch spoločnosti.