Späť na všetky články
21. mája 2024

Zlatý Bažant 0,0% sa stal najlepšou novinkou roku 2024

Bratislava (16. mája) – Najsilnejšia slovenská pivná značka Zlatý Bažant si na konto pripisuje ďalší úspech. Slovenskí spotrebitelia si v rámci programu Voľba spotrebiteľov vybrali vylepšené nealkoholické pivo Zlatý Bažant 0,0% Svetlé ako Najlepšiu novinku 2024 v kategórii nealkoholické pivá.

„Veľmi si vážime toto ocenenie od slovenských spotrebiteľov, ktoré potvrdzuje, že vylepšená receptúra Zlatého Bažanta 0,0% Svetlého trafila do ich chuti. Tento úspech nás motivuje ďalej pracovať na našich produktoch a zdokonaľovať ich,“ hovorí marketingový riaditeľ Heineken Slovensko, Robert Kubička.

„Zlatý Bažant 0,0% sme prvýkrát uviedli na trh v roku 2018, kedy nahradil dovtedajší Zlatý Bažant Nealko a odvtedy sa stal obľúbenou súčasťou ich životného štýlu. Novinka, ktorú naši spotrebitelia ľahko nájdu aj vďaka novej peknej modrej farbe, prináša vyššiu, stále však veľmi príjemnú horkosť 29 EBU, v kombinácii s vyšším nachmelením a primerane plným telom. Zlatý Bažant 0,0% Svetlé s vylepšenou receptúrou sa tak stal plnohodnotnou dvojičkou nášmu Slovenskému ležiaku Zlatý Bažant 12%, ktorý minulý rok zásadne zmenil vnímanie a trajektóriu našej najdôležitejšej značky,“ povedala Radoslava Anguš, senior brand manažérka značky Zlatý Bažant.

Voľba spotrebiteľov – Najlepšia novinka je marketingový program, ktorý monitoruje, oceňuje a podporuje nové a inovované výrobky na slovenskom trhu. V ankete Zlatý Bažant 0,0% Svetlé zvíťazil medzi 158 konkurenčnými produktami v celkovo 48 v kategórii nealkoholických pív. Hodnotenie prebiehalo prostredníctvom online prieskumu, ktorý uskutočnila spoločnosť NIQ na reprezentatívnej vzorke 2000 spotrebiteľov, ktorí hodnotili obal, chuť/funkčnosť, značku, kvalitu ale aj skutočnosť, či sa nový produkt hodí k ich životnému štýlu.

Nealkoholické pivo Zlatý Bažant 0,0% Svetlé s vylepšenou receptúrou je dostupné v slovenských obchodných reťazcoch vo forme plechoviek, vratných pollitrových fliaš, a vo vybraných reštauráciách a baroch ho nájdete čapované, alebo v malých tretinkových fľašiach.

Portfólio piva Zlatý Bažant 0,0% dopĺňajú jeho tmavý a pšeničný variant, Zlatý Bažant 0,0% Tmavé a Zlatý Bažant 0,0% Pšeničné, obidve dostupné v pollitrovej plechovke.

Zlatý Bažant 0,0% je revolučným produktom na slovenskom pivnom trhu. Bol prvým slovenským nealkoholickým pivom, ktoré bolo úplne bez alkoholu a pritom si zachovávalo plnú pivnú chuť. Stal sa odpoveďou na súčasné trendy v životnom štýle konzumentov, ktorí si chcú vychutnať pivo vo všetkých situáciách, pričom nechcú robiť kompromis medzi chuťou piva a obsahom alkoholu.

Za plnou pivnou chuťou Zlatý Bažant 0,0% sa skrýva inovatívna metóda studenej fermentácie, ktorú Hurbanovský pivovar zdokonaľoval dlhé dva roky. Vďaka tejto metóde prebieha kvasenie pri nízkych teplotách, čím sa zabraňuje tvorbe alkoholu a pivo si zachováva plnú chuť aj bez neho.