Späť na všetky články
28. septembra 2023

Zlatý Bažant 0,0% tento rok pobeží na 100. ročníku Medzinárodného maratónu mieru

Medzinárodný maratón mieru je vôbec prvým slovenským maratónom a oficiálne aj najstarším európskym maratónom. Od svojho vzniku sa rýchlo etabloval v bežeckej komunite a úspešne sa popasoval aj s najťažšími prekážkami. Dnes je považovaný za prestížnu športovú udalosť, ktorej sa ročne zúčastnia tisícky bežcov z celej zeme, vrátane popredných svetových pretekárov. Jubilejný 100. ročník je tentokrát výnimočný aj tým, že sa očakáva rekordných až 17 000 štartujúcich.

,,Sme radi, že môžeme dlhoročným partnerom tak významného podujatia, akým je Medzinárodný maratón mieru v Košiciach. Táto spolupráca nám dáva zmysel pretože beh, zdravý životný štýl a naše radlery Zlatý Bažant 0,0% k sebe neodmysliteľne patria.“ hovorí Peter Tureček, Senior Brand Manager pre značku Zlatý Bažant.

Partnerstvo pivnej značky Zlatý Bažant a Medzinárodného maratónu mieru je aj o spájaní tradícií. Obe značky majú dlhoročnú históriu s významnými míľnikmi. Pred 8 rokmi svoj beh na dlhú trať odštartoval aj Zlatý Bažant Radler 0,0%, najpredávanejší radler s nulovým obsahom alkoholu.

Vyrába sa zo 100% prírodných surovín, neobsahuje žiadne umelé prísady, farbivá, či konzervanty. Vďaka tomu je zdravšou alternatívou oproti sýteným sladkým nápojom a zároveň vhodným osviežením aj po náročnom športovom výkone.

Navyše obsahuje vo vyváženom pomere dôležité elektrolyty sodík, draslík a horčík, ktoré počas behu vypotíme. Tie sú kľúčové pri správne fungujúcom prenose nervových impulzov, kontrakcii svalstva a ďalších funkciách. Novinkou tohto roka je rad bez pridaného cukru, kam pribudli príchute Mango a Melón.

Za partnerstvo so silným hráčom, akými Zlatý Bažant 0,0% a firma Heineken Slovensko bezpochyby je, je zaiste každý organizátor masového eventu vďačný a košický maratón nie je výnimka. Môcť sa v dobrých, ale i tých ťažkých časoch oprieť o silného, dlhoročného a lojálneho partnera je totižto na nezaplatenie. Sme nesmierne radi, že pri nás stáli aj v najťažšom Covid ročníku, keď sme za veľmi prísnych podmienok pustili na trať len 300 slovenských maratóncov a že pri nás rovnako stoja i dnes, keď máme vo všetkých disciplínach zaregistrovaných 17.000 bežcov. Okrem pitného režimu samozrejme ďakujeme aj za logistickú podporu, dodávku stanov či podporného personálu.“ Dodáva Michala Koniarová, Marketingová riaditeľka Medzinárodného maratónu mieru v Košiciach

V rámci partnerstva Zlatý Bažant 0,0% pre účastníkov maratónu už klasicky zabezpečuje nenahraditeľný pitný režim. Okrem toho budú môcť bežci nabrať sily vo vyhradenej oddychovej zóne v Expe, kde nájdu aj dokonale načapovaný radler Zlatý Bažant 0,0%, či osviežujúce pivo.