Späť na všetky články
21. mája 2021

Zlatý Bažant prilieta s novou česko-slovenskou kampaňou

Bratislava 3. mája – Slovenská pivná značka Zlatý Bažant predstavila novú TV kampaň, ktorá bude po prvý raz v jej histórii bežať súčasne na slovenskom aj českom trhu. Jej hlavným motívom je dôvera vo vlastné rozhodnutia a transformácia postoja z „Čo ak to nevyjde?“ na postoj „Prečo nie!“. Autorom neobvyklej kampane pre najobľúbenejšie slovenské pivo je kreatívny tím agentúry MADE BY VACULIK.

Nová kampaň pre prémiový ležiak Zlatý Bažant je určená pre český aj slovenský trh a rozhodne sa nedrží pri zemi, práve naopak. Hrdinom je bažant, ktorý má ľudské ruky a sníva o lietaní. Jeho najsilnejšou charakteristikou je vytrvalosť a snaha nevzdať sa, pretože na všetky pochybnosti a otázky existuje jednoduchá odpoveď: „Prečo nie!“.

„Naše zadanie bolo pomerne ambiciózne, nakoľko sme prvýkrát hľadali koncept, ktorý  bude pre značku Zlatý Bažant plne funkčný hneď v dvoch krajinách – na Slovensku a v susednom Česku. V prípade Českej republiky navyše s prihliadnutím na skutočnosť, že znalosť našej značky u  západných susedov nie je silná, ako je tomu u nás. Zároveň, značka Zlatý Bažant prešla významnou zmenou pozicioningu, ktorý musel byť v riešení relevantne zohľadnený. Hľadali sme tak koncept, ktorý bude inšpirovať mileniálov oboch krajín, ale zároveň dokáže zachovať aj radosť slovenských existujúcich pivárov,“ vysvetlila senior brand manažérka značky Zlatý Bažant, Radka Stratená.

Okrem integrácie kreatívy pre oba trhy tak dostala kreatívna agentúra úlohu osloviť aj novú cieľovú skupinu. „Mileniáli majú v porovnaní s predošlými generáciami takmer nekonečné možnosti. No paradoxne to je dôvod, prečo sú často doslova paralyzovaní, keď musia urobiť rozhodnutie. Preto sme im kampaňou chceli odľahčeným spôsobom pripomenúť, že je dôležité vyberať srdcom, lebo len vtedy idete do toho naozaj naplno,“ vysvetľuje strategický riaditeľ agentúry Adam Horecký.

Inovatívny a odvážny prístup klienta sa odrazil aj vo finálnej exekúcii. Hrdinom je dlhoročný symbol značky – bažant, v tomto prípade zábavný charakter s ľudskými rukami, ktorý je okamžite identifikovateľný so značkou Zlatý Bažant. Príprave spotu predchádzalo natáčanie v štúdiu so skutočným bažantom a hand-modelom, točenie na reálnych miestach a náročná niekoľkotýždňová postprodukcia. Celý proces prebiehal s ohľadom na prísne protipandemické opatrenia, pre ktoré musela časť tímu sledovať prípravu spotu prostredníctvom online prenosu.

Nový spot značky beží v televízii od soboty 1. mája. Kampaň sa postupne objaví aj v digitálnych médiách a nasadená bude tiež na vybraných outdoorových plochách.  

Realizácie TV spotu sa ujal skúsený francúzsky režisér Nieto, natáčanie produkčne zastrešila spoločnosť STINK FILMS v spolupráci s pražským post-produkčným štúdiom UPP.

Klient: Heineken SK/CZ – Radoslava Stratená, Peter Tureček, Agniezska Gorecki, Alice Divisova,

Agentúra: MADE BY VACULIK

Creative Director: Peter Ižo

Copywriter: Matěj Masařík, Vít Bártek, Marek Konečný

Art Director: Miloslav Daněk, Václav Matoušek

Online Copywriter: Mário Lapoš

Online Graphic Designer: Martin Spusta

Executive Director: Christina Kudrevová

Account Director: Ada Šimšíková

Strategy Director: Adam Horecký

Digital Strategy: Marek Krištof

Account Manager: Michaela Prchalová, Romana Otočková

Produkce: STINK FILMS

Producer: Veronika Jelšíková, Andrea Chadimová

Režisér: Nieto

Kamera: Jakub Dvorský

Hudba: Stellar Sound